Referanslar

Öğrenci Görüşleri

Yaprak Angı verdiği ders konusunda ciddi anlamda bilgi birikimli bir öğretmendir. Derslerde, sınava yönelik çalışmada gösterdiği performansı ile konunun getirdiği zorluklara karşı gösterdiği öğretici sabır, kararlılık ve istikrarlı çalışma gibi özellikleriyle kendini kanıtlamıştır. Yaprak Angı, kendini sosyal anlamda da geliştirebilen, entelektüel birikimini, sentez ve analiz becerilerini ders verdiği öğrencilerine pozitif bir şekilde aktarabilen ve bu olumlu özellikleriyle içinde yer aldığı ortama önemli bir insani değer sağlayan bir kişilik olmuştur.
ABDULKADİR KOÇAK
Bilgisayar Teknisyeni
Hem İngilizce açısından hemde samimiyet açısından çok güzel bir yer. Aile ortamı var ve bu odaklanmana ve verim almana destek oluyor. kahoot gibi uygulamalardan yararlandırılıp aldığımız eğitimi güçlendiriyorlar. Samimiyet ve güler yüz açısından harika bir yer. Ögrenmenin yaşı ve zamanı yoktur herkese tavsiye ediyorum.
MUSTAFA HERDEM
Muhasebeci
gerek öğretmenimiz gerek yönetici kadrosu oldukça iyi, alanlarında bilgililer. derslere surekli hazırlıklı gelip özverili bir şekilde anlatiyorlar. ders esnasinda işlenen konunun tam anlasilabilmesi için gereken her turlu kaynak, bilgi, materyal mevcut. oldukça memnunum ve düşünen herkeze tereddütsüz tavsiye ederim.
UFUK CAN
Endüstri Mühendisi
Mesleğine hakimiyetinin kendisine sağladığı olanakları hakkıyla değerlendirmektedir. Çalışkan, uyumlu ve sebatkâr bir kişiliğe sahip olan Sayın Yaprak ANGI’dan ders almak, kısa sürede dil seviyemi yükseltmeme ve sınavlarda gerekli puanları almamı sağlamıştır. Ayrıca zorlu akademik metinlerde dahi sergilediği çeviri yeteneği sayesinde akademik çalışmalarım bakımından çok yarar sağlamıştır.
ABDULBAKİ GİYİK
Erciyes Ünv. Arş. Gör.
Etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde ders içinde öğrenci ile iletişimi sürekli iyi tutan, öğrencinin kolayca anlayabileceği şekilde kendine has ders anlatma yeteneği ve birlikte yapılan konuşma dersleri ile aynı zamanda sözlü şekilde kendini Almanca ifade edebilmeyi en kolay şekilde öğrenciye aktaran ve son olarak da verilen birçok farklı kaynaklarla öğrenciyi destekleyerek öğrenme sürecinin kısalmasında yardımcı olmuştur.
OKAN ÇELİK
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Sevgili Dünya Dil ve Akademi kursu eğitmenleri ve çalışanları, Bu zorlu eğitim sürecinde verdiğiniz büyük ve değerli emekleriniz için minnettarım. Gerçekten gidip araştırdığım bir çok kurstan açık ara öndesiniz bilgi, deneyim, özveri ve hoşgörü anlamında. Herkesi Dünya Dil ve Akademi okuluna davet ediyorum.
BAHAR SAĞLAM
Kursiyer
Değerli Yaprak Angı Hocamızdan 5 ay boyunca haftada 6 saat özel ders alarak 2020 Haziran ayında Goethe B2 sertifikasını aldım. Kolay anlaşılabilir anlatımı , eksiklerime göre ders programları düzenlemesi, sınava ve günlük yaşama yönelik çalışmaları ,akıcı Almanca konuşması , etkin çeviri yeteneği, ödevlerle desteklemesi ve takibi , sorularıma hiç sıkılmadan yanıt vermesi ve motivasyonuma yardımcı olması bu süreçte doğru bir öğretmen tercih ettiğimi bana gösterdi. Kendisine bu süreçte vermiş olduğu her türlü destekten ötürü teşekkür ediyorum. Almanca öğrenmek isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
ERKAN ÖZDURAN
Uzman Doktor
Almanya’da çocukken öğrendiği Almancayı Türkiye’ye döndüğünde Hacettepe Alman Dili Eğitimi okuyarak profesyonel düzeye taşıyan Yaprak Hanım’ın, dili oldukça iyi bilmesi ve eğitimini aldığı dili etkin bir metotla öğretebilmesi sebebiyle kurumdaki diğer eğitimcilerden çok daha fazla öğrencisi oldu. Benle birlikte ve benden sonra da pek çok doktor ve mühendise kurs vererek onları da istedikleri dil seviyesine çıkartmıştır.
BÜŞRA TAŞKIRAN
Doktor
Derslerdeki anlatım başarısının yanısıra, öğrencileriyle özel olarak ilgilenmesi ve akademik metinlerdeki çeviri performansına da yakından tanık olduğum Yaprak ANGI, bugüne kadar ders aldığım diğer yabancı dil öğretmenleri arasında kendisini farklı kılmıştır. Ayrıca etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde öğrenci memnuniyetini sağlayarak hem öğrenci sayısını genişletme konusunda üstün başarı göstermiş, hem de ders sırasında ve sonrasında sergilediği takipçilik sayesinde öğrencilerin derse bağlılığını artırmıştır. Bu sayede kısa süre içinde temel seviyeden B2 seviyesine ulaşmamı sağlamıştır.
HAKAN YILDIRIM
Erciyes Ünv. Arş. Gör.
Eğitime başladığımız ilk günden beri özveriniz ve samimiyetiniz için çok teşekkür ederiz. Temel eksiklerimizin kapanmasında Toprak hocam çok emek verdi. Matematik kızım için artık daha eğlenceli ve kolay.
HATİCE ORUÇ
Veli
Almanca öğretmeni Sn. Yaprak Angı,derslerdeki anlatım başarısının yanısıra, öğrencileriyle özel olarak ilgilenmesi ve akademik metinlerdeki çeviri performansına da yakından tanık olduğum Yaprak ANGI, bugüne kadar ders aldığım diğer yabancı dil öğretmenleri arasında kendisini farklı kılmıştır. Doğal ve akıcı Almanca konuşma özelliğine sahip olması diğer Almanca öğretmenlerine göre kendisine artı puan sağlamaktadır. En basit düzeyden ileri seviyelere geçişteki öğretme teknikleri ve öğrencinin düzeyine göre , anlayacağı tarzda konuları işlemesi başarısını artırmaktadır. Ayrıca etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde öğrenci memnuniyetini sağlayarak hem öğrenci sayısını genişletme konusunda üstün başarı göstermiş, hem de ders sırasında ve sonrasında sergilediği takipçilik sayesinde öğrencilerin derse bağlılığını artırmıştır. Bu sayede kısa süre içinde temel seviyeden B2 seviyesine ulaşmamı sağlamıştır. Tüm bu gerekçelerle kendisinin içinde yer alacağı her ortamda önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Saygılarımla
İBRAHİM AKPINAR
Kardiyoloji Uzmanı
Yaprak hocadan özel ders almaya başladım. Kendisinden 6 ay içerisinde 100 saat özel ders aldım ve sıfırdan başladığım Almanca serüvenimde B2 seviyesine ulaşmayı başardım. Almanya’da Tabip Odası’nın tarafımdan talep ettiği TELC B2 Dil Sertifikası’nı 2018 yılı Temmuz ayında girdiğim sınavda aldım. Yaprak Hanım ilk dersten itibaren düzgün aksanı,disiplinli ve özverili çalışma anlayışıyla bana çok yardımcı oldu,dili oldukça iyi bilmesi ve eğitimini aldığı dili etkin bir metodla öğretebilmesi sebebiyle kısa zamanda özellikle Tıp camiasından pek çok öğrencisi oldu. Oldukça eğlenceli ve verimli geçen derslerimizde, bol bol pratik yapması anlatılan konunun kalıcı olmasında ve akıcı konuşabilir hale gelmemde kilit rol oynadı.Yaptırdığı alıştırmalar, verdiği ödevlerle konuşma,yazma,dinleme ve okuma disiplinlerinin hepsini birlikte geliştirerek dili en doğru şekilde öğrenmemi sağladı.
HİDAYET ANIL YEŞİL
Doktor
8 yaşındaki oğlum için Dünya Dili tercih ettik. Oğlum, dersleri iple çekiyor. Oyun oynarken farkında olmadan ingilizce cümleler kurduğunu görmek beni çok mutlu etti. Gerçekten eğlenceli ve öğretici bir eğitimi var. 8 yaşındaki oğlum için Dünya Dili tercih ettik. Oğlum, dersleri iple çekiyor. Oyun oynarken farkında olmadan ingilizce cümleler kurduğunu görmek beni çok mutlu etti. Gerçekten eğlenceli ve öğretici bir eğitimi var.
TÜLİN BENEK
Veli
Dünya Dil ve Akademi Kursuna bu zorlu süreçte bizim yanımızda olduğunuz için ve bize bu değerli katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.
ÖMERHAN DOĞAN
Kursiyer
Dünya Dil ve Akademi